Efektywne, ekologiczne
rozwiązania energetyczne
dla domu.

Produkuj własną energię elektryczną
i zarabiaj na jej odsprzedaży

Finansowanie

Skontaktuj się z nami
tel. 94 342 23 36

Przeprowadzimy audyt energetyczny

Zaprojektujemy najlepsze rozwiązania

Wykonamy całą instalację

Zamów darmową konsultację

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania oraz doradzimy jak sfinansować całą inwestycję.

Wykonujemy również prace serwisowe i konserwacyjne wykonanych przez nas instalacji.

Ogniwa fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne to jedna z najważniejszych części systemu fotowoltaicznego. Ich zadaniem jest zamiana promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wydajność i efektywność systemu uzależniona jest między innymi od ich trwałości i jakości wykonania. Moduły fotowoltaiczne SolarWorld znajdujące się w naszej ofercie są produkowane w Europie przez lidera z dziedziny fotowoltaiki. Nasze moduły fotowoltaiczne cechuje wysoka jakość wykonania i wykończenia widocznych powierzchni oraz ich wysoka efektywność wraz z pakietem gwarancyjnym.

Więcej o fotowoltaice

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne pozwalają zamienić energię promieniowania słonecznego na ciepło. Są wykorzystywane do podgrzewania wody (c.w.u) i wspomagania ogrzewania budynków (c.o.). Rozważając opłacalność instalacji należy pamiętać, że kolektory słoneczne bezustannie zapewniają ciepło w naszym domu.

Kolektory wykorzystują ciepło promieniowania słonecznego. Promienie padając na kolektor powodują nagrzanie kolektora i przekazanie ciepła do ciekłego czynnika przenoszącego ciepło, który następnie przekazuje swoje ciepło do zbiornika wody. Powszechnie używane są dwa rodzaje kolektorów. Jednym z nich jest kolektor słoneczny płaski, który wygląda jak gruba tafla szkła, następnym jest kolektor słoneczny próżniowy, który zbudowany jest z rur. Dzięki wykorzystaniu bliskiego próżni podciśnieniu kolektor może pochłaniać rozproszone promieniowanie słoneczne. Pozwala to uzyskiwać ciepło mimo zachmurzenia lub bardzo niskiej temperatury.

Więcej o kolektorach

Pompy ciepła

Pompa ciepła pobiera ciepło z dolnego źródła ciepła, czyli źródła o niższej temperaturze. Tym źródłem może być zarówno ziemia, skała, zbiornik wodny jak i powietrze na zewnątrz budynku. Wykonując pracę sprężania i skraplania podobnie jak praca lodówki, oddaje czynnik w postaci wody lub powietrza do źródła o wyższej temperaturze. Pompę ciepła można stosować do ogrzewania jak i chłodzenia budynku. Czynnikiem roboczym może być woda lub powietrze - w zależności od rodzaju pompy. Każda ma inna budowę i inną zasadę działania ale efekt pracy mają ten sam czyli podgrzanie wody użytkowej (c.w.u), ogrzewanie domu (c.o.) lub wykorzystanie w klimatyzacji. Rozważając opłacalność instalacji należy pamiętać, że w ten sposób znacznie zmniejszamy wysokość swoich rachunków!

Więcej o pompach ciepła

Rekuperacja

Rekuperator jest urządzeniem, dzięki któremu w budynkach następuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dzięki pracy rekuperatora “wietrzymy” pomieszczenia bez konieczności otwierania okien. W nowoczesnym budownictwie duży nacisk kładzie się na minimalizowanie strat ciepła. Stosowane są wysokiej jakości materiały izolacyjne, szczelne okna. Ocieplane są ściany, podłogi i dachy, stosowane nowoczesne, efektywne metody ogrzewania budynków. Jednak nawet w idealnie zaizolowanych budynkach nie można zrezygnować z wentylacji dlatego właśnie rekuperatory to idealne rozwiązania. Warto inwestować w rekuperator ponieważ obieg powietrza jest konieczny by mieć zawsze powietrze o dużej zawartości tlenu.

Więcej o rekuperacji