Fotowoltaika dla rolników 2022

Tańsza instalacja fotowoltaiczna dla rolnika!

Skontaktuj się z nami.
tel. 94 342 23 36
Przeprowadzimy audyt energetyczny.
Zaprojektujemy najlepsze rozwiązania.
Wykonamy całą instalację.
Zamów darmowąkonsultację
Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania oraz doradzimy jak sfinansować całą inwestycję.

Największym programem rządowym dla tej grupy docelowej, prowadzonym dla tej grupy docelowej jest Agroenergia. Fotowoltaika dla rolnika w tym kształcie to obecnie 2 częściowy program. Na stronie Ministerstwa i Rozwoju Wsi ukazał się pod koniec września komunikat, w którym czytamy: „1 października 2021 r. ruszy nabór w pierwszej, wdrażanej przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW, części programu Agroenergia. Będzie ona dotyczyć dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej zwiększającej autokonsumpcję energii w miejscu jej wytworzenia. Nabór w niej potrwa do wyczerpania środków.”

Część druga programu dotyczy jedynie biogazowni rolniczych i małych elektrowni wodnych, w obu przypadkach o mocy do 500 kW.

W tym roku kolejna odsłona fotowoltaiki dla rolnika, którą od lat znamy jako Agroenergia, umożliwia dofinansowanie o wielkości do 20% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 10 do 30 kWp, jednak kwota dofinansowania nie może przekroczyć 15 tysięcy złotych, lub do 13% w przypadku instalacji o mocy powyżej 30 kWp. W tym przypadku dofinansowanie nie może być większe niż 25 tysięcy złotych.

Beneficjentami programu podobnie jak w latach ubiegłych mogą być osoby fizyczne –właściciele i dzierżawcy oraz osoby prawne prowadzące działalność rolniczą i działalność w zakresie usług rolniczych.

Przeznacz oszczędności na inne potrzeby dzięki darmowemu prądowi ze słońca.

Image

Odlicz wartość inwestycji od podatku rolnego.

Image

Sprawność gwarantowana do 30 lat

Image

Doświadczenie + Dokładność = Bezpieczeństwo

Twoja instalacja fotowoltaiczna od firmy lokalnej.

Płacisz podatek rolny?

Ustawa o podatku rolnym umożliwia odliczenie 25% wartości nakładów poniesioną na inwestycję.

(art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)
Pobierz ustawę

Skontaktuj się z nami

Sprawdź jakie rozwiązania będą najlepsze dla Ciebie.

    Które rozwiązanie Cię interesuje?