Fotowoltaika a rachunki za prąd

Czy pomimo fotowoltaiki nadal będę płacić rachunki za prąd?

Coraz częściej słyszymy od Was drodzy inwestorzy, że fotowoltaika wiąże się płaceniem rachunków za prąd oraz kosztem zakupu instalacji.

Nic bardziej mylnego!

POPRAWNIE ZAPROJEKTOWANA ORAZ ZAMONTOWANA INSTALACJA MUSI GENEROWAĆ ZYSKI!

  1. Postaw na specjalistów

Profesjonaliści w branży PV wykonają projekt Twojej instalacji fotowoltaicznej, obliczą zapotrzebowanie na podstawie rachunków za prąd z CAŁEGO ROKU, znajdą południe.

Odpowiednio dobrana oraz zaprojektowana instalacja powinna pokryć Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, Twoje rachunki za energię elektryczną będą wynosiły 0 zł a Ty będziesz musiał zapłacić tylko za utrzymanie przyłącza elektrycznego.

Jeśli zawiedzie projekt, nawet najlepszy montaż nie pozwoli na satysfakcjonujące uzyski.

  1. Projekt to połowa sukcesu

Nawet najlepszy projekt nie da gwarancji świetnych uzysków, jeśli zawiedzie montaż. Jeśli instalacja będzie zamontowana w sposób nieodpowiedni, nie będzie generowała tyle energii, ile zostało to zaplanowane.

PYTAJCIE O REFERENCJE i nie bójcie się. Jeśli firma miga się od podania numeru telefonu do klientów u których instalacje na dachach działają, trzeba się zastanowić nad jej wiarygodnością.

  1. AUDYT- Fotowoltaika to poważna inwestycja, dlatego ważne jest, aby Twój instalator przeprowadził audyt, pojawił się na miejscu montażu, sprawdził warunki techniczne, sprawdził możliwości i ewentualne przeszkody.

Pomaga to w odpowiednim doborze komponentów oraz wykonaniu projektu w sposób odpowiedni, zapewniając przy tym powodzenie inwestycji i zerowe rachunki za prąd elektryczny.

Wniosek? Dobrze dobrana, zaprojektowana oraz zamontowana instalacja fotowoltaiczna, to jednorazowy koszt, który zapewnia wolność energetyczną!

Jeśli Twoja instalacja generuje koszty za prąd a Twoje rachunki nie zmalały lub zmalały nieznacząco, warto wezwać serwis firmy, która montowała instalację i sprawdzić, co poszło nie tak.