Ekosun na Targach Budownictwa

Prezentacja produktów Ekosun na targach budownictwa w Koszalinie!

W najbliższy weekend, czyli w dniach 13 i 14 kwietnia odbędą się w Koszalinie doroczne targi budownictwa "Dom i ogród". Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Aby wziąć udział w targach, należy udać się na stadion Gwardii, gdzie w specjalnie przygotowanej hali będą przygotowane boxy firm prezentujących najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny wyposażenia domów, ogrodów i wszystkiego co związane z ergonomicznym i ekologicznym oszczędzaniem energii.

Na targach nie może więc zabraknąć naszej firmy Ekosun. Zaprezentujemy wszystko to, czym warto się pochwalić. Będzie można z bliska przyjrzeć się naszym unikalnym rozwiązaniom technologicznym, na czele z kolektorami słonecznymi, panelami solarnymi, pompami ciepła oraz supernowoczesnymi formami fotowoltanicznymi. Nowoczesne rozwiązania techniczne, bazujące na energii odnawialnej, staną się jeszcze bardziej przystępne.

Zapraszamy także na kreatywne warsztaty z Wiesławem Skibą - znawcą tematu urządzania przestrzeni, znanego z programów TVN i Domo +. Będzie można nie tylko zasięgnąć licznych porad, ale także otrzymać bon rabatowy na wszystkie nasze produkty oraz usługi spod znaku firmowego Ekosun. Rabat wynosi 5%, a otrzymany bon zachowuje ważność przez cały najbliższy rok. Z takiej okazji po prostu trzeba skorzystać!

Ulga podatkowa dla osób fizycznych

Ulga podatkowa

Ulga podatkowa od 2019 r dla osób fizycznych na instalacje fotowoltaiczne.

Do odliczenia nawet 53 tyś. zł!

W ubiegłym roku, w listopadzie uchwalono zmiany w ustawie o podatku dochodowym dla osób fizycznych, a także w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych osiąganych przychodów. Wiążą się one z dodatkowymi formami wsparcia w dziedzinie termomodernizacji oraz prac remontowych w budynkach przeznaczonych do zamieszkania przez statystyczną, polską rodzinę.

Korzystanie z programów mających na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów w oparciu o stosowne dokumenty, otrzymane między innymi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub funduszy ochrony środowiska stopnia wojewódzkiego daje szansę odliczenia podatku. Odlicza się wszystkie wydatki na materiały budowlane, sprzęty oraz usługi remontowe, przeprowadzane przy realizacji działań usprawniających termomodernizację w budynku. Przedsięwzięcie musi być zakończone w ciągu 3 lat od końca podatkowego roku, w którym dokonano pierwszych zakupów lub opłat za usługę.

Maksymalną kwotą, jaką można odliczyć - 53 000 zł - objąć można wszystkie zabiegi termomodernizacyjne w większej ilości budynków, które należą do jednego właściciela. Kwotę wydatków oblicza się w oparciu o faktury, które musi wystawić podatnik. Bierze się pod uwagę podatek od towarów i usług. Jeśli wydatki remontowe zostały opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę poniesioną uznać należy wydatek z dołączonym podatkiem od towarów i usług, ale tylko wtedy, gdy podatku nie odliczono na podstawie wcześniejszej ustawy o podatkach od towarów i usług.

Do odliczenia nie kwalifikują się koszty:

  • finansowane przez dotacje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, zwłaszcza zwrócone w innej postaci
  • części kosztów uzyskania przychodów, które zostały odliczone w oparciu o ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym, a także z podatkowych ulg

Odliczenie podatku dotyczy wyłącznie roku podatkowego, w którym dany wydatek został poniesiony. Wartość zwrotu niekwalifikująca się do rocznego dochodu zostaje odliczona w następnych latach, maksymalnie przez 6 lat, począwszy od końca roku, gdy dokonano pierwszego wydatku. Jeśli podatnik otrzymał już zwrot odliczonych wydatków na zrealizowanie remontu termomodernizacyjnego, ma obowiązek doliczyć jeszcze kwoty odliczone za rok podatkowy, w którym zwrot trafił na konto. Jeśli remont nie zostanie zrealizowany w terminie, doliczyć należy kwoty odliczone od dochodu za rok, gdy upłynął termin prac.

ABBATMOSBrotje HeizungDimplexHeiztechnikKostalSMATECEViessmannSolar EdgeFroniusDEHNZehnder

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie

94 342 23 36

Kreator formularzy by JoomlaShine

Administratorem witryny i przesyłanych danych osobowych jest: P.U.H. Ekosun Paweł Czupajło, ul. Bohaterów Warszawy 4, 75-211 Koszalin